خمیر دندان های گیاهی آلبودنت# دارای تاییدیه از سازمان غذا و دارو# دارای گواهی استاندارد# مورد تایید سازمان تحقیقات جهاد کشاورزی# مورد تایید پارک علم و فناوری# دارای گواهی ثبت اختراع اولین خمیردندان گیاهی در کشور#
بره موم چیست؟ و چه خواصی دارد؟
بره موم چیست؟ و چه خواصی دارد؟

تاریخ انتشار : 1398/9/26/ نمایش : 1273 / نظرات : 0

بره موم یکی از قدیمی ترین داروهای مورد استفاده بشر است که می تواند با عفونت ها مبارزه کرده، سیستم ایمنی را تقویت کند و در درمان سرطان، فشار خون و دیابت نوع دو موثر باشد. خواص بره موم در طب اسلامی به دفعات نام برده شده و کاربردهای جدید آن نیز روز به روز در حال افزایش است. بره موم به شکل های قرص بره موم، کپسول بره موم، قطره بره موم، خمیر دندان و دیگر فرم ها در بازار موجود است.
بره موم چیست؟
بره موم طبیعی که به نام چسب زنبور عسل هم شناخته می شود، نوعی صمغ سخت و شکننده است که در صورت گرم شدن، بسیار چسبنده و مومی شکل می شود. بره موم توسط زنبورها و با استفاده از بخش هایی از گیاهان و شیره آنها ساخته می شود. زنبورهای عسل از بره موم به عنوان سیمانی برای ساختن، ترمیم کردن و محافظت از کندوهای خود در مقابل باکتری ها و موجودات مزاحم دیگر استفاده می کنند. با مشاهده و تقلید از زنبورها، انسان ها در سراسر جهان نیز آموخته اند که در طول هزاران سال، از بره موم به عنوان یک مکمل برای سلامتی خود، درمان بیماری ها و حتی تشریفاتی مانند مومیایی کردن استفاده کنند. تمرکز و مطالعه هایی که اخیرا بر روی بره موم انجام گرفته است، قابلیت های بیشتری را از این ماده در درمان سرطان، کاهش فشار خون، تقویت استخوان ها و بهبود درد مفاصل و رماتسیم، کمک به خوب شدن زخم ها و محافظت از کبد، روشن کرده اند.
خواص درمانی بره موم چه چیز هایی هستند؟
وجود مقادیر زیاد از ترکیبات زیست فعال و آنتی اکسیدان در بره موم عسل، مزایای گسترده آن در درمان بیماری ها و بهبود سلامت انسان را توضیح می دهند. به طور خلاصه، کاربردهای بره موم در برطرف کردن بیماری ها و مشکلات جسمی، شامل موارد زیر هستند:
با متوقف کردن رشد و انتشار باکتری ها و ویروس ها، آنها را برطرف می کند.
از طریق مسدود کردن رشد قارچ ها و مخمرها، با عفونت های قارچی می جنگند.
با جلوگیری از انتشار هیستامین ها، انواع آلرژی را بهبود می دهد.
فشار خون را با کاهش فعالیت آنزیم بالا برنده آن (هیدروکسیلاز تیروزین)، پایین می آورد.
سلامت استخوان ها را با افزایش چگالی آنها، تقویت کرده و در بهبود شکستگی ها موثر است.
با مسدود کردن رشد سلول های سرطانی و ایجاد مرگ سلولی (اپوپتوز) با سرطان مقابله می کند.
سلامت دهان و دندان را با کشتن باکتری ها و کاهش تورم اطراف لثه ها، بهبود می بخشد.
با سرعت بخشیدن به جوان سازی سلول های پوستی، فرایند ترمیم زخم ها را تسریع می کند.
کبد را از سموم، آسیب ها و بیماری ها محافظت می نماید.
با پایین آوردن سطح قند خون، یک روش موثر در درمان دیابت است.

برم موم و کاربرد آن در سلامت دهان و دندان
در یک آزمایش بالینی بر روی ۷۰ کودک سالم، یک مایع شوینده دهان حاوی بره موم، میزان باکتری های دهان را کاهش داد. در آزمایش دیگری که توسط ۳۰ دانشجوی دندان پزشکی انجام گرفت، پس از گذشت دو هفته، خمیر دندان گیاهی بر پایه بره موم، از خمیر دندان های تجاری موجود در بازار، در کاهش پلاک دندان بهتر عمل کرد.
استفاده از بره موم برای پر کردن دندان ها نیز، یکی از نخستین شکل های دندان پزشکی بوده و تاریخ آن به هزاران سال پیش برمی گردد. اسکلت انسان های باستانی با ماده پر کردن دندان حاوی بره موم و موم زنبور عسل کشف شده و قدیمی ترین آن متعلق به اسلوونی و ۶۵۰۰ سال پیش است.
قابل ذکر است که از این ماده ی ارزشمند در خمیر دندان های گیاهی آلبودنت نیز استفاده می شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر